Laadi alla PDF failina   Prindi
Kalapüügi korraldamise teated
Avaldamise algus: 18.10.2011

PÕLLUMAJANDUSMINISTER

K Ä S K K I R I

Tallinn 18. oktoober 2011 nr 131

2011. aasta Kohapüügi peatamine Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel


Käskkiri kehtestatakse "Kalapüügiseaduse” § 19 lõike 6 alusel.


Vabariigi Valitsuse 21. oktoobri 2010. a määruse nr 150 "Kutselise kalapüügi võimalused ning Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Läänemerel ja Liivi lahel kalapüügiks kaluri kalapüügiloa alusel aastane lubatud saak 2011. aastaks” § 131 lõike 1 punkti 5 kohaselt on "Eesti Vabariigi Valitsuse ja Vene Föderatsiooni Valitsuse vahelise Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järve kalavarude säilitamise ja kasutamise alase koostöö kokkuleppe” alusel Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel Eesti Vabariigile eraldatud aastane lubatud saak koha kohta 700 tonni.

Vabariigi Valitsuse 31. märtsi 2003. a määrusega nr 104 "Kalapüügiga seonduvate andmete esitamise kord” ettenähtud korras esitatud andmete kohaselt on 17. oktoobriks 2011 Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püütud 653 tonni koha. Sellega on Vabariigi Valitsuse 21. oktoobri 2010. a määruse nr 150 "Kutselise kalapüügi võimalused ning Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Läänemerel ja Liivi lahel kalapüügiks kaluri kalapüügiloa alusel aastane lubatud saak 2011. aastaks” § 131 lõike 1 punktiga 5 kehtestatud aastane lubatud saak ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses.

"Kalapüügiseaduse” § 19 lõige 6 kohustab põllumajandusministrit peatama veealal kutselise kalapüügi, kui selle veeala kohta kehtestatud aastane lubatud saak on ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses. Kutselise kalapüügi võib peatada ühe või mitme maakonna, püsiasustusega väikesaare, püügivahendi, kalaliigi ja "Kalapüügiseaduse” § 13 lõikes 3 nimetatud kalapüügiloa osas.

Kaluri kalapüügiloa alusel toimuva püügi puhul on peamisteks kohapüügi vahenditeks Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel nakke- või raamvõrk, püüvõrk, õngejada, põhjanoot ehk mutnik, pöörinoot ja kaldanoot. Nimetatud püügivahendid on väheselektiivsed, millega püüdmise korral ei saa vältida koha sattumist püünisesse. Samuti ei ole võimalik nimetatud püügivahenditesse sattunud koha eluvõimelisena püünisest vabastada. Seetõttu on tarvilik peatada Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kalapüük nimetatud püügivahenditega.

1. Peatan Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel toimuva kohapüügi väljaandes Ametlikud Teadaanded käskkirja avaldamisele järgnevast päevast alates.

2. Peatan Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel toimuva kalapüügi nakke- või raamvõrguga, püüvõrguga, õngejadaga, põhjanooda ehk mutnikuga, pöörinoodaga ja kaldanoodaga.

3. Käskkiri kehtib Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel kala püüdvate isikute suhtes.

4. Kalamajandusosakonnal korraldada käskkirja avaldamine väljaandes Ametlikud Teadaanded ja Põllumajandusministeeriumi veebilehel.


Käskkirja peale võib esitada kaebuse halduskohtule väljaandes Ametlikud Teadaanded käskkirja avaldamisest arvates 30 päeva jooksul "Halduskohtumenetluse seadustikus” ettenähtud korras.


Saata: Keskkonnaministeerium, Keskkonnainspektsioon, MTÜ Peipsi Alamvesikonna Kalurite Liit, MTÜ Peipsi Kalurite Ühing, kalamajandusosakond, haldusosakond, avalike suhete osakond.



Helir-Valdor Seeder